XXVIII   NIEDZIELA  ZWYKŁA        15.10.2017 r.


1. Troska o Wspólnotę Kościoła to oprócz modlitwy i sakramentów także dbanie o Boży dom modlitwy, świątynię parafialną i dobra materialne parafii. Każde pokolenie mieszkańców naszej ziemi przez siedem i pół wieku odbudowywało, remontowało i upiększało nasz KOŚCIÓŁ MARIACKI. Zachęcamy do poznawania dziejów naszej świątyni oraz wielowymiarowej troski o jej wygląd. Bóg zapłać za składane ofiary na opłacenie prac remontowych wieży naszego kościoła.


 2. Dziś po Mszy św. o godz. 13 rozdanie dyplomów i nagród w KONKURSIE NA NAJPIĘKNEJSZĄ KAPLICZKĘ FATIMSKĄ z okazji miesiąca różańcowego. Zapraszamy do podziwiania pięknych prac w kaplicy chrzcielnej naszej świątyni.


3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej, Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30; zapraszamy serdecznie i dzieci, i młodzież, i dorosłych (dzieci szczególnie we wtorki i czwartki). Niech Matka Najśw. wyprasza nam u Boga potrzebne łaski.


4. Miesięczne spotkanie formacyjne w grupach dla dzieci kl. II przygotowujących się do życia eucharystycznego i ich rodziców – według przekazanego planu, w poniedziałek 16.X lub 19.X (czwartek) o godz. 16.30 w oratorium na plebanii.


5. Pierwszy rok przygotowania do Bierzmowania - SPOTKANIE we wtorek 17.X podczas Mszy św. o godz. 18.00.


6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 9.00 oraz 18.00.


7. Za tydzień 22 października w całym Kościele obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Pracę misyjną Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny zaprezentuje podczas każdej Mszy św. Siostra Henryka. Msza św. o godz. 13-tej z udziałem dzieci z Grupy Misyjnej przebranych w stroje misyjne; zapraszamy inne dzieci do przyjścia do kościoła z elementami strojów misyjnych. Po każdej Mszy świętej zbiorę ofiary do puszek na cele misyjne


8. Akademia Rozwoju Talentów zaprasza na cykliczną formację skierowaną do kobiet. Wiele pań w codziennym zabieganiu zatraciło swoją tożsamość i swoją wyjątkowość. Jeżeli chcesz, zapraszamy do spotkań z Bożymi Kobietami w formie zajęć raz w miesiącu (zaczynając od października) w Oratorium  Parafialnym przy parafii Wniebowzięcia NMP w Gryficach (ul.3Maja 17). Informacje w sekretariacie Akademii Rozwoju Talentów Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 537 466 025.


9. Spotkania grup parafialnych:

- GRUPA DZIECIĘCA WZOROWY CHRZEŚCIJANIN – sobota godz. 10.00

- GRUPA MISYJNA – środa godz. 17.00 w oratorium

- GRUPA MODLITEWNA – czwartek po wieczornej Mszy św.

- BRACTWO SZKAPLERZA – w czwartek po Mszy św. wieczornrj

- MINISTRANCI - w piątek po Mszy św. o godz. 18.00

- GRUPA młodzieżowa EMAUS - w czwartek PO SZKOLE w oratorium;

- Zespół muzyczny ONE WAY -  piątek o godz. 18.00.


 10. Zgromadzeni przed figurą Matki Bożej Fatimskiej modlimy się za grzechy świętokradztwa, a szczególnie za ubiegłoroczną profanację figury Matki Bożej w ogrodowej kaplicy na terenie naszej parafii. Obecna statua Madonny otoczona naszą modlitwą zostanie umieszczona w miejsce tamtej zniszczonej.

 Prośmy Boga o opamiętanie dla grzeszników. Zdrowaś Maryjo ….   Ucieczko Grzesznych ….


 Najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa składamy Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia.

 Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, Kościoła. 

 W ostatnich dniach odeszli do wieczności: Zbigniew Młynarski l.77. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie ….

  

 

 

 

 

 

 


 

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Wniebowzięcia NMP

ul. 3 Maja nr 17
72-300 GRYFICE

Telefon

tel. 91 384 24 13

Kancelaria parafialna

Wtorki, Środy, Piątki
w godzinach:
11.00 - 12.00 oraz 16.00 - 17.00.