Bal Wszystkich Świętych

Galeria

Bal Świętych zorganizowany w Oratorium Parafialnym parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Gryficach to chrześcijańska alternatywa na obcy i pogański zwyczaj wkradający się w naszą kulturę i tradycję chrześcijańską, zwyczaj wprowadzający dzieci w niebezpieczny świat okultyzmu - Halloween. Gryfickie dzieci postanowiły uczcić dzień 31 października wbrew panującej ostatnio modzie i przyjść na Bal Świętych w przebraniach rozmaitych świętych. Nie zabrakło św. Jana Pawła II, św. Dominika, św. Józefa, św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Kazimierza czy św. Jadwigi; całym zastępem pojawiły się anioły. Wspólna zabawa rozpoczęła się w dość nietypowy sposób, bo od Litanii do Wszystkich Świętych. Oprócz tańców i zabaw organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek.