Adwentowy Przemarsz Św. Józefa

Adwentowy Przemarsz Św. Józefa jest to wyjątkowy czas skupienia dla mężczyzn, którzy chcą lub już odnajdują swoje powołanie jako mężowie, ojcowie i kapłani. Podczas trzech dni mężczyźni pokonują dystans około 90 km z Świnoujścia do Mrzeżyna (czyli całe wybrzeże Bałtyku Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej) oraz odcinek z Mrzeżyna do Dźwirzyna. Czas przemarszu, to czas przeznaczony na kontemplację, modlitwę oraz dyskusje na temat powołania męża, ojca i kapłana. Jest to czas, w którym uczestnicy chcą czerpać przykład z wzoru Świętego Józefa.
Przemarsz jest próbą, podczas której trzeba zmierzyć się ze złymi warunkami pogodowymi, zmęczeniem i monotonią. Sprzyja to zajrzeniu w głąb swojej duszy. Adwent to przecież czas, w którym Św. Józef prowadził brzemienną Maryję do Betlejem i własnie rzez ten przemarsz uczestnicy chcą rozpocząć swoją oraz swoich rodzin drogę do świętości. A dlaczego idą plaża? Otóż plaża szczególnie o tej porze roku, przypomina pustynię, na którą uczestnicy przemarszu wychodzą, aby odkryć prawdę o sobie.