WARSZTATY EWANGELIZACYJNE MŁODYCH

W drugim tygodniu ferii zimowych w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gryficach odbyły się chrześcijańskie warsztaty ewangelizacyjne skierowane do młodych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i przeprowadzone w myśl hasła roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście!”

W trzydniowym programie znalazło się wiele okazji i możliwości by w spotkaniu z duszpasterzami, siostrami zakonnymi i rówieśnikami odkrywać i wspólnie przeżywać radość wyznawanej wiary i codzienne powołanie do świętości. Nie zabrakło też codziennej Eucharystii, sakramentu pokuty i pojednania, czasu na szkołę modlitwy i adorację Najświętszego Sakramentu. W bogatym programie warsztatów znalazły się konferencje i spotkanie pogłębiające wiarę, oraz medytację Słowa Bożego. W tym czasie mieliśmy okazję wspólnymi siłami przygotować pyszne posiłki, w tym także tłustoczwartkowe faworki, by w komunii stołu odkrywać moc wspólnoty. Chętnie też powróciliśmy do skarbca nauczania papieża Franciszka podczas zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Bardzo cieszyła nas obecność młodych z pobliskich Brojc, którzy wraz ze swoim duszpasterzem ks. Piotrem Janasem SChr, uczestniczyli w wielu punktach programu naszych warsztatów.

Z pewnością niezapomniany pozostanie całodzienny wyjazd do Szczecina, w którym zwiedziliśmy Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, i spotkaliśmy się z siostrą karmelitanką w Karmelu Miłości Miłosiernej a w przedwiosennym spacerze po szczecińskich Jasnych Błoniach dotarliśmy na miejsce papieskiej celebry z 1987 r. W Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła przeżyliśmy Eucharystię, po której zwiedziliśmy świątynię oraz wjechaliśmy na punkt widokowy, by spojrzeć na miasto wojewódzkie z lotu ptaka.

Wyrażamy naszą wdzięczność ks. Proboszczowi dr Kazimierzowi Półtorakowi za otwartość, współpracę i zaufanie w przygotowaniu i wyposażeniu naszej młodzieżowej salki. Dziękujemy także ks. wikariuszowi Maciejowi Babickiemu i s. Zelli Sztorc MSF, za pomysł, a także wszystkim, którzy pozwolili i pomogli przeżyć nam niezapomniany czas wzrastania w duchu i wierze przed kolejnym pracowitym semestrem w tym roku szkolnym. Ufamy, że doświadczenie jedności wiary, wyzwoli zaczyn do budowy oazy młodych w naszej rodzinie parafialnej.

Natalia Bielicka & Julia Rospondek