Parafialna Grupa „Wzorowy Chrześcijanin”

Jeśli chcesz być dobrym chrześcijaninem, pogłębiać swoją wiarę, ewangelizować innych, poszerzać horyzonty wiedzy religijnej, nie rozstawać się z Pismem św., lubisz podróżować i  chcesz na serio zaprzyjaźnić się z Jezusem!!! To zapraszamy Ciebie i twoją Rodzinę do parafialnej Grupy „Wzorowy Chrześcijanin”.

Program naszej grupy dotyczy dzieci klas  Szkoły Podstawowej oraz ich rodzin, którzy wykazywaliby pragnienie pogłębiania i umacniania swojej wiary, chęć uczestniczenia w różnych formach życia religijnego i deklarowaliby ochotę życia zgodnego z zasadami wiary i moralności chrześcijańskiej.

Nasze spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.00  w Oratorium na plebanii (3 Maja 17). Budujemy chrześcijańskie życie na spotkaniach z Jezusem Eucharystycznym, czynnie uczestniczymy w okolicznościowych nabożeństwach, na Mszy św. angażujemy się w Liturgię Słowa. Uczmy się być cząstką naszej parafii, dajemy świadectwo wiary tam, gdzie nas Jezus posyła. Kształtujemy swoją postawę bycia dla innych!

Po prostu! Staramy się być WZOROWYMI  CHRZEŚCIJANAMI!

Zasady członka „Wzorowy Chrześcijanin”:

1. Bądź świadkiem Chrystusa zawsze i wszędzie!
  2. Żyj Mszą św.!
  3. Często nawiedzaj Jezusa eucharystycznego!
  4. Czytaj pismo św.!
  5. Kochaj bliźnich i pomagaj im!
  6. Miej serce czyste i otwarte na głos Pana!
  7. Bądź Trzynastym Apostołem!
  8. Chwal Boga w Jego Stworzeniach!
  9. Dbaj o wzrost swojej wiary!
  10. Zaprzyjaźnij się z Jezusem!

Symbolem naszej grupy jest znak pierwszych Chrześcijan:  RYBA

Patronowie Grupy „Wzorowy Chrześcijanin”:

1. a) Święty Jan Paweł II             (Głosić Dobrą Nowinę o Jezusie, być apostołem miłości)
  2. b) Święta Faustyna Kowalska    (Widzieć Chrystusa w drugim człowieku)
  3. c) Święty Franciszek z Asyżu      (wielbić Boga z prostota serca i być pokornym)
  4. d) Błogosławiona Bolesława Lament        (Wypełniać pragnienie Jezusa: „Ojcze spraw, aby wszyscy stanowili Jedno)

Modlitwa zawierzenia:

Panie, naucz nas wybierać CIEBIE każdego dnia i odpowiadać Tobie „tak” każdym naszym czynem

i każdym naszym słowem.  Spraw, byśmy mogli iść za Tobą bez lęku i kochać Ciebie ponad wszystko – mocą Eucharystii!

Uczyń nas braćmi dla tych, których stawiasz na naszej drodze! Spraw, byśmy byli świadkami tego wszystkiego, co widzieliśmy i słyszeliśmy; Tego w co wierzymy i czym żyjemy,

Tak, by każdy będąc z nami mógł rozpoznać w tobie jedynego Boga – Amen!