Święto Świętej Rodziny w Gryficach

Święto Świętej Rodziny w Gryficach w kościele p.w. Wniebowzięcia  Najświętszej Marii Panny było wyjątkowym przeżyciem

duchowym. Msza święta, celebrowana w tym dniu, oddawała hołd Świętej Rodzinie, inspirując wiernych do refleksji nad wartościami rodzinnymi. Klimatyczna oprawa muzyczna dodatkowo wzmocniła atmosferę skupienia i zadumy. Warto podkreślić zaangażowanie społeczności lokalnej, która z oddaniem uczestniczyła w modlitwach i śpiewie. To wydarzenie jednoczyło ludzi w duchu wspólnoty i skłaniało do głębszego zastanowienia nad rolą rodziny w życiu każdego człowieka.

Dodatkowym elementem, który wzbogaciło święto Świętej Rodziny w Gryficach, było aktywne uczestnictwo członków wspólnoty Domowego Kościoła.  Wspólna modlitwa i zaangażowanie w liturgię sprawiły, że obecność tej wspólnoty stanowiła nie tylko integralną część wydarzenia, ale także ukazała siłę jednoczących się rodzin w duchu chrześcijańskiej wiary. To wspólne doświadczenie  umacnia więzi społeczności lokalnej i zachęca do kontynuacji wartościowych praktyk religijnych.

Wspólne zakończenie świętowania odbyło się na plebanii z udziałem duchownych:  proboszcza Kazimierza Półtoraka, księdza Pawła Niewiadomskiego oraz księdza Łukasza Wdowczyka. Był to wzruszający moment jedności duchowej. Obecność kapłanów dostarczyła uczestnikom dodatkowej dawki  wsparcia i mądrości. Wspólne rozmowy były nie tylko okazją do dzielenia się refleksjami nad przesłaniem Świętej Rodziny, ale także inspiracją do pogłębienia własnej wiary. Duchowni nie tylko udzielali błogosławieństwa, ale również otwarcie dzielili się swoimi doświadczeniami i mądrością pastoralną, co sprawiło, że spotkanie nabierało jeszcze głębszego wymiaru. Takie spotkanie pozostawiło uczestnikom nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale także duchową siłę do kontynuowania i pielęgnowania wartości rodzinnych w codziennym życiu.