Zespół Caritas działający przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach, włączył się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Tornister pełen
uśmiechów”. Celem tej akcji jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej oraz zachęcenie ich do nauki
poprzez skompletowanie nowej, estetycznej wyprawki szkolnej.

Wolontariusze Caritas we współpracy z gryfickimi szkołami przygotowali listę 60 najbardziej potrzebujących dzieci, które zostaną obdarowane wyprawkami. Już od najbliższej niedzieli 5 lipca po każdej mszy świętej będzie można wziąć do domu pusty tornister, aby następnie wypełnić go przyborami i artykułami szkolnymi. W każdym plecaku znajduje się lista zawierająca podstawowe wyposażenie. Zapełnione tornistry będzie można złożyć w zakrystii w terminie do 2 sierpnia 2015 r., po czym zostaną one przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przekazane potrzebującym dzieciom. Zachęcamy do włączenia się w ten szczytny cel.